Stowarzyszenie Nepomuk

organizacja pożytku publicznego KRS nr 0000324345

Zaadoptowana kapliczka

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2396 z /home/nepomuk/public_html/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3161 z /home/nepomuk/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/nepomuk/public_html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
04/05/2009

Szkoła podstawowa nr. 21 wykazała się ciekawą, myślę z naszej perspektywy, inicjatywą. Otóż ‘zaadoptowali’ kapliczkę nieopodal szkoły. Dwie Panie wychowawczynie mają nad tym pieczę. Razem z dzieciakami, co jakiś czas urządzają wycieczkę do kapliczki. Porządkują ją, ozdabiają kwiatami czy w miarę możliwości finansowych przeprowadzają drobne naprawy i konserwację. Przed zimą wymalowali kapliczkę na biało. Kapliczka na swoje nieszczęście znajduję się w dosyć “niebezpiecznym” miejscu, przy parku, który upodobał sobie miejscowy ‘element’. Aczkolwiek nigdy nie zauważyłem, aby była naumyślnie niszczona, bardziej jest to problem zaniedbania, który mam nadzieję że dzięki opiece SP 21 przejdzie do historii.

Osobami w szkole, które mają pod swoją opieką kapliczkę są:

Mgr Beata Karczewska i mgr Bożena Pijeko. Obie Panie znają nasze stowarzyszenie. Osobiście mam dobry kontakt ze szkołą, więc z przyjemnością mogę się z Paniami skontaktować. Moja mama była w tej szkole wieloletnią nauczycielką.

Myślę, że pomysł adopcji kapliczki przez szkoły to świetne rozwiązanie otaczające te obiekty opieką, a wśród dzieciaków wykształcające poczucie przywiązania, odpowiedzialności i może nawet jakiegoś rodzaju satysfakcji. Może stowarzyszenie mogłoby podjąć działania propagujące takie rozwiązanie.

Mateusz Tomczak - członek St. NEPOMUK