Stowarzyszenie Nepomuk

organizacja pożytku publicznego KRS nr 0000324345

Nowe wydawnictwo "Dzieje Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego"

10/02/2019

Nakładem wydawnictwa Muzeum w Gliwicach (Seria monograficzna nr 23) ukazała się książka "Dzieje Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego" autorstwa Przemysława Nadolskiego. Dnia 8 lutego b.r. w Willi Caro odbyła się inauguracyjna prelekcja Autora, która zgromadziła bardzo dużą ilość słuchaczy. Aula Willi nie mogła wszystkich chętnych pomieścić, więc duża ich część słuchała prelegenta w hallu. Tam też można było kupić pierwsze egzemplarze. Z tego przywileju mogła skorzystać niestety tylko część słuchaczy, bo dla nie dla wszystkich wystarczyła ilość przygotowanego nakładu.

Na spotkaniu mówiono zarówno o historii, która siega końca XVIII-tego wieku, jak i aktualnym zachowanym stanie elementów starego Kłodnickiego kanału, które można by wyeksponować jako zabytki techniki, jak np. instniejące, lecz porośniete zaroślami, drogi i ścieżki, po których kiedyś chodziły konie, ciągnąc barki.

W dyskusji zabrało głos wiele osób, dowodząc, że ten temat inspiruje do dziś historyków, entuzjastów technicznych zabytków, pasjonatów i zwykłych miłośników naszej gliwickiej okolicy.

Cena książki to 20,- zł. /BN/