Stowarzyszenie Nepomuk

organizacja pożytku publicznego KRS nr 0000324345

Fotokonkurs “Śląskie widoki Knippla i Riedena dzisiaj”

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2396 z /home/nepomuk/public_html/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3161 z /home/nepomuk/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/nepomuk/public_html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
03/07/2009

Muzeum w Gliwicach zaprasza do udziału w konkursie na fotografię, ukazującą miejsce bądź obiekt uwieczniony przez Ernsta W. Knippla oraz Carla J. Riedena na grafikach wykonanych w połowie XIX wieku.

W ramach prezentowanej w Willi Caro wystawy „Śląskie veduty w rysunku i grafice E.W.Knippla i C.J. Riedena” zobaczyć można 34 prace, grafiki i rysunki, na których znalazły się panoramy miejskie i widoki zakładów przemysłowych, między innymi Gliwic, Katowic, Chorzowa, Siemianowic, Mysłowic, Rybnika, Sosnowca, a także Ozimka, Sławęcic i Zagwiździa. Wiele z uwiecznionych blisko 160 lat temu widoków, a nawet obiektów można odnaleźć dzisiaj. Mamy nadzieję, że ta propozycja zainspiruje wiele osób. Na najlepszą pracę czeka cenna nagroda w postaci kopii jednej z grafik oficyny Rieden & Knippel!
Regulamin konkursu Śląskie widoki Knippla i Riedena dzisiaj

Tematem konkursu jest współczesny widok miejsca bądź obiektu, który można znaleźć na litografiach oficyny Rieden & Knippel. Litografie dostępne są na trwającej od 1 lipca do 16 sierpnia 2009 r.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących.

Zdjęcia należy nadsyłać do 16 sierpnia. 

Uczestnik konkursu może przesłać tylko jedną fotografię w wersji cyfrowej na adres: konkurs@muzeum.gliwice.pl

 

Zasady zgłaszania prac:

Prześlij plik .jpg nieprzekraczający 1 MB na adres konkurs@muzeum.gliwice.pl

Nazwij plik 6-cio cyfrową liczbą np. 989898.jpg

Jako tytuł/temat emaila podaj hasło: fotokonkurs

W treści podaj swoje imię, nazwisko, tel. kontaktowy i nazwę pliku (6-cio cyfrowa liczba), koniecznie podaj miejsce wykonania zdjęcia!

 

Brak wymienionych wyżej danych spowoduje nieuwzględnienie w konkursie przesłanej fotografii.

Biorąc udział w konkursie oświadczasz, że jesteś autorem nadesłanego zdjęcia i wyrażasz zgodę na jego publikacje.

Ogłoszenie rezultatów konkursu nastąpi 20 sierpnia br. najpierw na stronie internetowej Muzeum, następnie w mediach.

Nadesłane prace oceniać będzie komisja, której skład podany zostanie do 17.07. br.

Organizator przewiduje przyznanie trzech nagród rzeczowych, w tym jednej głównej w postaci kopii grafiki oficyny Rieden & Knippel.

30 najlepszych prac pokazanych zostanie na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach.

więcej o projekcie: www.muzeum.gliwice.pl